Mozilla tugifoorum
http://mozilla.pingviin.org/

Mozilla Thunderbird ei säilita arvutis kirju
http://mozilla.pingviin.org/viewtopic.php?f=2&t=150
1. leht 1-st

Autor:  Xell [ 06. Okt 2010 15:09 ]
Teema pealkiri:  Mozilla Thunderbird ei säilita arvutis kirju

Tere,

ostsin uue arvuti. Win 7 ja ilma outlook expressita. Alternatiivina installisin MozillaThunderbirdi. Kasutan seoses tööga kahte serverit: hot.ee ja mail.ee. Vajan kirju mitmes arvutis ja neid samu kirju vajavad ka töökaaslased omades arvutites.
Aga nüüd juhtub nii, et Thunderbird tõmbab alla küll kirjad, kuid need kaovad minu arvutist, kui keegi mail.ee või hot.ee serveris need kirjad kustutab! Konto sätete alla sünkroniseerimise lehel on tehtud linnuke kaustas "säilita kirjad selles arvutis"

Autor:  merikes [ 06. Okt 2010 23:06 ]
Teema pealkiri:  Re: Mozilla Thunderbird ei säilita arvutis kirju

Meilide arvutisse laadimiseks on võimalik valida kahe erineva protokolli vahel: POP ja IMAP. IMAPi korral sünkroniseeritakse kõik kirjad serveriga, sellest ka arvutis olevate kirjade kustutamine kirjade kustutamisel serverist mõne teise kasutaja poolt. Seda käitumist muuta ei saa, see protokoll ongi mõeldud nii töötama.

Thunderbird 3.1 (eeldan, et kasutad seda versiooni, sest tegemist on viimase stabiilsega ja sa ei täpsustanud) eelistab IMAP-protokolli, kui server seda võimaldab. Lahendusena saab seadistada Thunderbirdi kasutama selle meiliaadressiga POP protokolli, siis jäävad kirjade kohalikud koopiad alles ka kirja serverist kustutamisel. Juba seadistatud konto tüüpi IMAPist POPiks muuta ei ole Thunderbirdis kahjuks võimalik. Tuleb seadistada uus konto ja valida konto tüübiks POP.

Kirjade säilitamise valik ei ole mõeldud serverist kustutatud kirjade säilitamiseks arvutis. See on hoopis selleks, et internetiühenduse puudumisel saaks samuti kirju lugeda. IMAPi klientide põhimõte seisneb selles, et kirjade sisu serverist vaikimisi alla ei laadita. Eeldatakse hoopis pideva internetiühenduse olemasolu ja kiri laaditakse serverist selle avamisel. Seda sellepärast, et tänapäevaste mahtude juures on kasutajate postkasti suuruseks sageli mitu GB ja kõvaketta ruum võib olla piiratud. Kui aga ruumi on, siis saab üksikasjalikult valida, milliste kaustade korral ka kirja sisu kõvakettale salvestatakse.

Autor:  Xell [ 07. Okt 2010 09:57 ]
Teema pealkiri:  Re: Mozilla Thunderbird ei säilita arvutis kirju

Aitäh,

õpetusest oli abi ja nyyd kõik nii nagu vaja!

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/