Mozilla tugifoorum
http://mozilla.pingviin.org/

FF: Kogumik
http://mozilla.pingviin.org/viewtopic.php?f=3&t=147
1. leht 1-st

Autor:  Träm [ 29. Juun 2010 09:03 ]
Teema pealkiri:  FF: Kogumik

Kui valin "Järjehoidjad" -> "Redigeeri järjehoidjaid", siis avaneb mulle aken nimega "Kogumik". Ma ei saa aru, mida see tähendab ja see ehmatab mind. Kui ma valin järjehoidjate redigeerimise, siis ma eeldaks, et avaneb "Järjehoidjate redigeerimine" (parem oleks muidugi "toimetamine").

Autor:  merikes [ 29. Juun 2010 22:33 ]
Teema pealkiri:  Re: FF: Kogumik

See ei pruugi tõesti kõige arusaadavam nimi olla just selle poolest, et pole selge, mille koguga on tegemist. Aga segane on see juba originaalis (Library) ning akna peale vaadates on minu meelest üsna selge, kuidas järjehoidjaid selle kaudu hallata saab. Järjehoidjate toimetamiseks/redigeerimiseks seda nimetama küll ei peaks, sest kogumik võimaldab peale selle ka siltide ja ajaloo toimetamist, filtreerimist jpm. Ja seda kõike pole kindlasti mõistlik akna pealkirjas üles lugeda.

Autor:  Träm [ 29. Juun 2010 22:49 ]
Teema pealkiri:  Re: FF: Kogumik

Siis tuleks ju teha emba või kumba: a) menüüs nimi muuta "kogumiku toimetamiseks" või b) akna pealkiri muuta "järjehoidjate toimetamiseks". Vastasel juhul on asi lihtsalt segane. Aga see, et järjehoidjate küljes on sildid, ei muuda akna nimetust "järjehoidjate toimetamine" veel kõlbmatuks, sest see on ikkagi vastava dialoogi põhiülesanne... Ajalugu on ju vormistatud ka lehtede pealkirjadena, mis on samasugused nagu järjehoidjad. "Kogumiku" ette "järjehoidjate" lisamine oleks ka juba hea, muidugi. Sama hästi võib aga "kogumiku" asemel olla ka "kataloog", "kogu" (kogumik on sihipärase tegevusena koostatud, ajalugu on aga ilmselt rohkem "kogu" kui "kogumik"), "register", "põimik", "toimetaja" vms jne. Mina suure "toimetamise" fännina eelistan jälle viimast, aga eks see ole maitse asi. Kogu asja saab ka "arhiiviks" nimetada.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/