Mozilla tugifoorum

Firefoxi, Thunderbirdi ja teiste Mozilla toodete kasutajatele
Tänane kuupäev 28. Mär 2024 13:43

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Host
PostitusPostitatud: 11. Dets 2006 22:03 
Eemal
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: 03. Dets 2006 00:57
Postitusi: 149
leidsin ühest kohast tõenäoliselt tänu liidetud po failidele Host -> Masin ja aadress oli mingi azc.blabla.com, et see minuarust kindlasti mitte ei sobi kui masin, kui kellelgi mingit paremat tõlget selle kohta pole, kas oleks halb ta jätta hostiks edasi, minuarust mitte...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 11. Dets 2006 22:14 
Eemal
Moderaator

Liitunud: 03. Dets 2006 16:53
Postitusi: 80
Asukoht: Linda Nisa
Host oleks arvatavasti halvim valik mu meelest. Kui sobib, võib ju näiteks server olla?
Muide, ka "masin" võib olla aadressiga suva.suva.com - nii või teisiti võtad sa ühendust mingi masinaga, mitte inimese või rebase või kaelkirjakuga... :-)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12. Dets 2006 11:33 
Eemal
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: 03. Dets 2006 00:57
Postitusi: 149
et tõlkeid ühtlustada siis lepiks kokku, et host saab serveriks? nõus või vastuväiteid?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12. Dets 2006 13:15 
Eemal
Moderaator

Liitunud: 09. Dets 2006 00:47
Postitusi: 41
Paljudes kohtades ei ole host serveri tähenduses, vaid masina tähenduses, ntx. connecting to remote host. Ok, enamus masinaid serveerib midagi, aga alati pole see primaarne. Üldiselt olen täiesti vastu, va. juhul, kus pöördutakse tõesti konkreetse ja nimetatud serveeritava teenuse kasutamiseks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12. Dets 2006 15:24 
Eemal
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: 03. Dets 2006 00:57
Postitusi: 149
ma ei tea, selles suhtes, et hostile annab sõnaraamat vastuseks ka host, ehk see on eestikeelde omaks võetud, peamiselt on aga host midagi pakkuv kesiganes/misiganes, seega masin, mis pakub midagi, seega server, selles suhtes, et masin nagu it-inimesele selle koha peal tundub pisut mitte kokku langev, ma ei tea kuidas see keeleinimesele on.. mulle isiklikult tundub see pisut nämmutamisena, võiks jääda vähe spetsiifilisemaks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12. Dets 2006 15:46 
Eemal
Moderaator

Liitunud: 09. Dets 2006 00:47
Postitusi: 41
Kahjuks enamuse meie tõlgitava tarkvaraga pole palju pistmist ei IT ega keeleinimestel, vaid ikka neil tavalistel, kes tavalist pesupulbrit tarbivad. Ja kui ongi, siis ma võtan rohkem hinge keeleinimeste ütlemisi, kuna keeleinimestel on tavaliselt erialane haridus.
Lihtsa näitena, keeleinimesed võivad ju omavahel verbidest ja noomenitest arutleda, aga laias seltskonnas oleks ikka viisakas nimi- ja tegusõnadest rääkida.
Meie kasutajaskond on just see lai seltskond - kuni sinnamaani, mis ikka jääb tavakasutaja tasemele, st. ma ei usu samas, et NIS-i serveri konfimisel on mõtet väga lihtsate sõnadega nämmutada... Ma arvan, et rakenduste häälestuse tõlkimisel tuleks ka natuke mõelda, mis sihtgrupile antud operatsioon jõukohane on.
Tavainimesele, kes on natuke inglise keelt õppinud võib sõnaga 'host' seonduda sugugi mitte mõni arvuti vaid näiteks paelussi peremeeskodanik, ehkki ka too oleks nagu teatud mõttes server :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30. Mai 2007 17:43 
Eemal

Liitunud: 30. Mai 2007 16:32
Postitusi: 7
Host otse tõlgituna on võõrustaja, mis pole sugugi paha sõna, tähendades millegi pakkujat. Tõenäoliselt on siiski võõrustajat teenusserveri tähenduses hilja juurutada.
Annan oma hääle masinale. Sõna server jääks kõigile juhtudele, kus oodatakse, et host midagi serveerib.
Kuna domain name või host name on vastava arvuti täieõiguslikud nimed, siis minu jaoks ei kõlagi väga võõrastav:
Masinaga toru.hot.ee ei saadud ühendust.
Masin neti.ee ei vastanud.
Ühendus masinaga 194.126.101.79 aegus.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 27 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
cron
POWERED_BY
phpbb.ee 3.0.7