Mozilla tugifoorum
http://mozilla.pingviin.org/

Settings ja muu säärane [lahendatud]
http://mozilla.pingviin.org/viewtopic.php?f=4&t=26
1. leht 1-st

Autor:  sander85 [ 12. Dets 2006 00:14 ]
Teema pealkiri:  Settings ja muu säärane [lahendatud]

vaatan hetkel, et ain muudab kõik seaded -> sätted, hea meelega jääks seadete ja seadistamise juurde, vähemalt nii tundub, et on kde-s.. Qilaq?
sätted tundub kuidagi vastuhakkav ja sätestamine what so ever on kuidagi kohmakas :roll:

Autor:  ain [ 12. Dets 2006 00:32 ]
Teema pealkiri: 

Sätestamist pole küll kuskil. Ma kasutan siin oo.o reegleid, mis on samuti meil läbi arutatud (teisi ma lihtsalt ei tea).
Settings, options - sätted
Preferences - eelistused
Configuration - häälestus jne
Custom - kohandatud
Set - määrama (või vastavalt lausele, kui on targemaid sõnajätke)

On kuidas on, aga parem ikka kui segapuder.

Autor:  ain [ 12. Dets 2006 00:34 ]
Teema pealkiri: 

Muide, vähemalt Fail-menüüs olnud 'Lehekülje seadistamine' oli IMHO lausa kohatu.

Autor:  Qilaq [ 12. Dets 2006 00:46 ]
Teema pealkiri: 

KDE-s kasutatakse OO.o "sätted" asemel reeglina "seadistused". Mu meelest on need põhimõtteliselt üheväärtuslikud, nii et rohkem valimise küsimus. Mulle isiklikult tundub näiteks seadistamine häälestamisest paremana, aga ka need on mu meelest üheväärtuslikud, nii et jälle valiku küsimus... :-)

Autor:  ain [ 12. Dets 2006 01:00 ]
Teema pealkiri: 

Ma ise kasutan väga kaua aega nii KDE-d kui OO.o-d ja ma pole märganud, et mõned pisierinevused kuidagi kasutamist segaksid. Kuna mõlemad on väga suured projektid, kokku üle 200 000 stringi, siis peab millegi läbiva muutmiseks ikka väga hea põhjus olema. Kuna ma arvan, et enamus kasutajaid kasutab windowsi, meeldib see meile või ei, siis on IMHO FF ja OO.o kasutajaskond kattuvam. Aga tegelikult pole ka see argument, kuna erisused poleks niikuinii määravad.
Kui mõni tuleks mulle veel seletama, et kui näiteks ühes programmis on printimine ja teises trükkimine, siis tädi Maali laseb omale kuuli pähe, ma aitaks tal hea meelega püssi laadida, sest selline pea ei kõlbagi muuks kui kuuli vutlariks.
Muidugi on FF paljudes distrotes ka Gnome vaikebrauser, aga seda pigem asjaolu tõttu, et arendajate mõeldud brauser nagu ei tööta väga kaua korraga. ;)
Nende parandustega ma saavutan vähemalt teatud ühtluse tõlke enda sees, mis on väga abiks, kui keegi otsustab hiljem neid otsi-ja-asenda abil muuta. Ei pea vähemalt 10 sõna otsima, saab vähemaga hakkama.

Autor:  ain [ 12. Dets 2006 13:03 ]
Teema pealkiri: 

eriti hea näide jäi ette paranduste käigus segapudru väärkasutusest:
"Kui see valik on selekteeritud, siis ..."
Normaalsem oleks ikka, 'kui see säte on valitud' vms.

Autor:  sander85 [ 12. Dets 2006 13:17 ]
Teema pealkiri: 

ain kirjutas:
eriti hea näide jäi ette paranduste käigus segapudru väärkasutusest:
"Kui see valik on selekteeritud, siis ..."
Normaalsem oleks ikka, 'kui see säte on valitud' vms.


ma ei tea selles suhtes, kui see valik on ... on minuarust natuke arusaadavam kui säte, aga ehk on asi selles, et see sätete värk on üsna uus ja harjumatu..

Autor:  Qilaq [ 12. Dets 2006 13:21 ]
Teema pealkiri: 

Kõige tõenäolisemalt esineb see tekst mõne sätte seletuses, ma arvan? Pmst peaks sellises kohas piisama isegi fraasist "Selle valimisel..." või "Selle märkimisel..." või midagi sellist

Autor:  Träm [ 26. Nov 2008 03:28 ]
Teema pealkiri: 

kui midagi eristada, siis seaded võiks olla püsivamad kui sätted. seadmine on ka millegi püsivalt paika asetamine, sättimine on rohkem sobitamine kui lõppemau protsess.

muide, ka seadustel on sätted, seal on need üksikud ettekirjutused. seega võiks ehk ka seaded koosneda üksikutest sätetest. seejuures võiks juhuslikum sättimine erineda seadmisest, nt options võiks olla mõnikord sätted. sätted sobiks eelkõige nt ühe sessiooni jaoks vms jne.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/