Mozilla tugifoorum
http://mozilla.pingviin.org/

Raam vs Paneel [lahendatud]
http://mozilla.pingviin.org/viewtopic.php?f=4&t=28
1. leht 2-st

Autor:  sander85 [ 12. Dets 2006 11:28 ]
Teema pealkiri:  Raam vs Paneel [lahendatud]

järjekordne aini muudatus, mida ei ole kommenteeritud, raam tuli otseselt konquerori tõlgetest ning eelistan raami tugevalt paneelile, mis ei ütle suurt midagi kasutajale, mis paneel?

Autor:  Qilaq [ 12. Dets 2006 12:42 ]
Teema pealkiri: 

See on, kui ma õigesti tean, üsna ammu vaieldud asi. Pmst võib neid struktureerivaid elemente nimetada nii paneelideks, raamideks kui ka kastideks. Paneel on ta Arvutikasutaja sõnastiku järgi, aga samas ma kasutasin Scribust tõlkides näiteks julgelt kasti, sest nii palju kui ma tean, räägivad küljendajad just kastidest, mitte (ülikorrektselt) paneelidest. Raam on samasugune lihtsustus: veebis näed sa seda paneeli enamasti just mingi raamina, s.t. joonena, mis mingit ala piiritleb. Kuigi ma möönan, et võib segadus tekkida, kui tegemist on näiteks raami trükkimisega: kas trükitakse ainult see joon või ikka sisu ka? :-)

Autor:  ain [ 12. Dets 2006 12:57 ]
Teema pealkiri: 

Raam on äärejoon. paneeliks võib olla pilt, veebiredaktoris tehtud paneel jne.
Tobe ei oleks rääkida raami ääriste stiilist ja värvist?

Autor:  Qilaq [ 12. Dets 2006 13:13 ]
Teema pealkiri: 

Raami ääriste stiilist ja värvist oleks muidugi tobe, aga miks peaks olema raami äärised, kui võiks olla lihtsalt raam, millel on stiil ja värvid?

Autor:  sander85 [ 12. Dets 2006 13:13 ]
Teema pealkiri: 

no eriti hakkab vastu tõlge See paneel, ses suhtes, et no inimene teeb parempoole ja vaatab see paneel, see raam või isegi see kast ütleb minuarust tunduvalt normaalsemalt ära, millega tegemist on
ja ma ei usu, et see tobe on kui juttu on raami ääristest, see oleneb sellest, kuidas asja võtta, ma usun, et openoffice-i puhul sama asi oleks paneelina tunduvalt parem, sest seal on tabelite raamid/servad ja seal oleks ta mõistlikum, aga brauseris ma jääks raami juurde

Autor:  ain [ 12. Dets 2006 13:18 ]
Teema pealkiri: 

Ei ole nõus. vt näiteks mu oma http://www.kmprojekt.ee/
Mul ei paindu küll keel ühtki selle lehe kolmest osast raamiks nimetama. Pole nagu ükski raami moodi.

Autor:  Qilaq [ 12. Dets 2006 13:24 ]
Teema pealkiri: 

Neid osasid võid sa nimetada freimiks või paneeliks või ka kastiks, aga neid ümbritsevad ju ikkagi raamid?

Autor:  ain [ 12. Dets 2006 13:46 ]
Teema pealkiri: 

kus sa neid raame näed??? Mina näen lehe kolme ala, ma ei näe mingeid raame...
Loll ma võin olla, aga pimedaks pole mind seni veel peetud.

Autor:  Qilaq [ 12. Dets 2006 14:23 ]
Teema pealkiri: 

Ja neid alasid eraldavad misasjad? Mina nimetaks neid raamideks, isegi kui need ei ole puust ja punased...

Autor:  sander85 [ 12. Dets 2006 14:57 ]
Teema pealkiri: 

lehekülge progedes paned sa ta kokku freimidest, ehk raamidest või tabelit nii jaotades, et ta annab ikka selle tulemuse välja, kui html-i oleks looma hakatud paneelidena, siis nii see võiks ka olla kirjas html koodis, ma ei tea, mõnes kohas tahaks tuua otsesemaid tõlkeid, sest need on tabavamad.. olen läbi aegade teinud mitmeid algelisi lehekülgi frame'idega ja no mitte kuidagi ei mahu pähe, et vasakusse äärde nüüd tekitan paneeli, mille sees on info, ta on ikkagi servadega raam (kas või nähtamatud 0px)

edit: paneelile on toodud sünonüümiks tahveldus, raamile aga leiab ntx tugikonstruktsioon, mida ta tegelikult veebis on, tugikonstruktsioon, mille sisse on loodud sisu.

Autor:  ain [ 12. Dets 2006 15:04 ]
Teema pealkiri: 

kui neid midagi eraldab, siis näed seda koodis ainult.
Pilti seinal ikka raamiks ei nimeta, sisu kallal on keegi paraku tööd teinud. :)
Inetu küll sellega peale tulla, aga AKS-i olemasolu on ka üks argument tugevate lahkarvamuste korral. Mõnikord tõesti juhtub, kus AKS-i varianti keegi ei poolda, antud juhul ma seda ei ütleks.

Autor:  sander85 [ 12. Dets 2006 15:11 ]
Teema pealkiri: 

kuna me põhimõtteliselt kolmekesi seda asja arutame siin (mina, ain ja qilaq), siis ma paneks ette hääletuse, kus qilaq seekord annab ka sellise vastuse, mis on otseselt välja öeldud, ehk siis kuna meie oleme eriarvamustel, siis võiks qilaq anda otsustava hääle, muidu võime me järgmise aastani vaielda ja tulemust ei tule kuskilt..

seda sama meetodit võiks siis kasutada ka teiste samalaadsete juhtumite korral, hääletus mängu ja peale jääb enamuse saavutanud..

Autor:  Qilaq [ 12. Dets 2006 21:32 ]
Teema pealkiri: 

Ehhjah, raske on otsustaja olla, aga ma pmst toetaks paneeli siis - vähemalt selles tähenduses, mis puudutab "frame'i" sisu.

Autor:  sander85 [ 12. Dets 2006 21:56 ]
Teema pealkiri: 

kui palju oleks muidu tööd, et see ka konqueroris siis nii ümber teha? ühtlus siiski see, mida ma siin taga ajan ja kipun välja jätma windowsi selles osas, sest selle tõlge on alla igasugust arvestust imo :P

Autor:  Qilaq [ 12. Dets 2006 22:15 ]
Teema pealkiri: 

Ma ei oska sellele praegu vastata täpselt... Kindlasti on menüüdes vähemalt kaks kohta ("trüki raam" ja "salvesta raam"), vbla veel kuskil. Samas tuleks muudes tõlgetes ka üle vaadata, sest mõneski kohas on frame ka sõna otseses mõttes raami tähenduses - ega selle sõna tähendus nüüd inglise keeles ka nii üksüheselt kindel ei ole...
(Aga seda peab kõigepealt Hassoga arutama, kel on KDE tõlgete osas kõikse suurem sõnaõigus...)

1. leht 2-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/