Mozilla tugifoorum

Firefoxi, Thunderbirdi ja teiste Mozilla toodete kasutajatele
Tänane kuupäev 29. Mär 2024 00:21

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 16 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Raam vs Paneel [lahendatud]
PostitusPostitatud: 12. Dets 2006 11:28 
Eemal
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: 03. Dets 2006 00:57
Postitusi: 149
järjekordne aini muudatus, mida ei ole kommenteeritud, raam tuli otseselt konquerori tõlgetest ning eelistan raami tugevalt paneelile, mis ei ütle suurt midagi kasutajale, mis paneel?


Viimati muutis sander85, 13. Dets 2006 14:55, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12. Dets 2006 12:42 
Eemal
Moderaator

Liitunud: 03. Dets 2006 16:53
Postitusi: 80
Asukoht: Linda Nisa
See on, kui ma õigesti tean, üsna ammu vaieldud asi. Pmst võib neid struktureerivaid elemente nimetada nii paneelideks, raamideks kui ka kastideks. Paneel on ta Arvutikasutaja sõnastiku järgi, aga samas ma kasutasin Scribust tõlkides näiteks julgelt kasti, sest nii palju kui ma tean, räägivad küljendajad just kastidest, mitte (ülikorrektselt) paneelidest. Raam on samasugune lihtsustus: veebis näed sa seda paneeli enamasti just mingi raamina, s.t. joonena, mis mingit ala piiritleb. Kuigi ma möönan, et võib segadus tekkida, kui tegemist on näiteks raami trükkimisega: kas trükitakse ainult see joon või ikka sisu ka? :-)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12. Dets 2006 12:57 
Eemal
Moderaator

Liitunud: 09. Dets 2006 00:47
Postitusi: 41
Raam on äärejoon. paneeliks võib olla pilt, veebiredaktoris tehtud paneel jne.
Tobe ei oleks rääkida raami ääriste stiilist ja värvist?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12. Dets 2006 13:13 
Eemal
Moderaator

Liitunud: 03. Dets 2006 16:53
Postitusi: 80
Asukoht: Linda Nisa
Raami ääriste stiilist ja värvist oleks muidugi tobe, aga miks peaks olema raami äärised, kui võiks olla lihtsalt raam, millel on stiil ja värvid?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12. Dets 2006 13:13 
Eemal
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: 03. Dets 2006 00:57
Postitusi: 149
no eriti hakkab vastu tõlge See paneel, ses suhtes, et no inimene teeb parempoole ja vaatab see paneel, see raam või isegi see kast ütleb minuarust tunduvalt normaalsemalt ära, millega tegemist on
ja ma ei usu, et see tobe on kui juttu on raami ääristest, see oleneb sellest, kuidas asja võtta, ma usun, et openoffice-i puhul sama asi oleks paneelina tunduvalt parem, sest seal on tabelite raamid/servad ja seal oleks ta mõistlikum, aga brauseris ma jääks raami juurde


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12. Dets 2006 13:18 
Eemal
Moderaator

Liitunud: 09. Dets 2006 00:47
Postitusi: 41
Ei ole nõus. vt näiteks mu oma http://www.kmprojekt.ee/
Mul ei paindu küll keel ühtki selle lehe kolmest osast raamiks nimetama. Pole nagu ükski raami moodi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12. Dets 2006 13:24 
Eemal
Moderaator

Liitunud: 03. Dets 2006 16:53
Postitusi: 80
Asukoht: Linda Nisa
Neid osasid võid sa nimetada freimiks või paneeliks või ka kastiks, aga neid ümbritsevad ju ikkagi raamid?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12. Dets 2006 13:46 
Eemal
Moderaator

Liitunud: 09. Dets 2006 00:47
Postitusi: 41
kus sa neid raame näed??? Mina näen lehe kolme ala, ma ei näe mingeid raame...
Loll ma võin olla, aga pimedaks pole mind seni veel peetud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12. Dets 2006 14:23 
Eemal
Moderaator

Liitunud: 03. Dets 2006 16:53
Postitusi: 80
Asukoht: Linda Nisa
Ja neid alasid eraldavad misasjad? Mina nimetaks neid raamideks, isegi kui need ei ole puust ja punased...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12. Dets 2006 14:57 
Eemal
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: 03. Dets 2006 00:57
Postitusi: 149
lehekülge progedes paned sa ta kokku freimidest, ehk raamidest või tabelit nii jaotades, et ta annab ikka selle tulemuse välja, kui html-i oleks looma hakatud paneelidena, siis nii see võiks ka olla kirjas html koodis, ma ei tea, mõnes kohas tahaks tuua otsesemaid tõlkeid, sest need on tabavamad.. olen läbi aegade teinud mitmeid algelisi lehekülgi frame'idega ja no mitte kuidagi ei mahu pähe, et vasakusse äärde nüüd tekitan paneeli, mille sees on info, ta on ikkagi servadega raam (kas või nähtamatud 0px)

edit: paneelile on toodud sünonüümiks tahveldus, raamile aga leiab ntx tugikonstruktsioon, mida ta tegelikult veebis on, tugikonstruktsioon, mille sisse on loodud sisu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12. Dets 2006 15:04 
Eemal
Moderaator

Liitunud: 09. Dets 2006 00:47
Postitusi: 41
kui neid midagi eraldab, siis näed seda koodis ainult.
Pilti seinal ikka raamiks ei nimeta, sisu kallal on keegi paraku tööd teinud. :)
Inetu küll sellega peale tulla, aga AKS-i olemasolu on ka üks argument tugevate lahkarvamuste korral. Mõnikord tõesti juhtub, kus AKS-i varianti keegi ei poolda, antud juhul ma seda ei ütleks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12. Dets 2006 15:11 
Eemal
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: 03. Dets 2006 00:57
Postitusi: 149
kuna me põhimõtteliselt kolmekesi seda asja arutame siin (mina, ain ja qilaq), siis ma paneks ette hääletuse, kus qilaq seekord annab ka sellise vastuse, mis on otseselt välja öeldud, ehk siis kuna meie oleme eriarvamustel, siis võiks qilaq anda otsustava hääle, muidu võime me järgmise aastani vaielda ja tulemust ei tule kuskilt..

seda sama meetodit võiks siis kasutada ka teiste samalaadsete juhtumite korral, hääletus mängu ja peale jääb enamuse saavutanud..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12. Dets 2006 21:32 
Eemal
Moderaator

Liitunud: 03. Dets 2006 16:53
Postitusi: 80
Asukoht: Linda Nisa
Ehhjah, raske on otsustaja olla, aga ma pmst toetaks paneeli siis - vähemalt selles tähenduses, mis puudutab "frame'i" sisu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12. Dets 2006 21:56 
Eemal
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: 03. Dets 2006 00:57
Postitusi: 149
kui palju oleks muidu tööd, et see ka konqueroris siis nii ümber teha? ühtlus siiski see, mida ma siin taga ajan ja kipun välja jätma windowsi selles osas, sest selle tõlge on alla igasugust arvestust imo :P


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12. Dets 2006 22:15 
Eemal
Moderaator

Liitunud: 03. Dets 2006 16:53
Postitusi: 80
Asukoht: Linda Nisa
Ma ei oska sellele praegu vastata täpselt... Kindlasti on menüüdes vähemalt kaks kohta ("trüki raam" ja "salvesta raam"), vbla veel kuskil. Samas tuleks muudes tõlgetes ka üle vaadata, sest mõneski kohas on frame ka sõna otseses mõttes raami tähenduses - ega selle sõna tähendus nüüd inglise keeles ka nii üksüheselt kindel ei ole...
(Aga seda peab kõigepealt Hassoga arutama, kel on KDE tõlgete osas kõikse suurem sõnaõigus...)


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 16 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 26 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
cron
POWERED_BY
phpbb.ee 3.0.7